České mzdy a brigádnické odměny rostou, ale stoupají také nároky na zdejší zaměstnance. Pravděpodobně budete zklamáni, pokud hledáte jednoduché placené manuální práce na doma, bez podvodů a poplatků. Stereotypní ruční výrobu přebírají roboti, kteří bleskurychle kompletují všelijaké produkty, montují propisky nebo plní poštovní obálky… Máme pro vás tipy na zajímavější výdělky!

Naši předkové pracovali na polích, ve fabrikách a v kancelářích, kde potkávali své kolegy, šéfy a zákazníky. Potom se vraceli domů, aby zapomněli na profesní starosti a odpočinuli si. I naší psychice pomáhá pravidelný rytmus, který odděluje pracovní dobu a volný čas, kariéru a osobní život. Avšak okolní svět se změnil. Tradiční pracovní jistoty a limity byly narušeny novými technologiemi, které nám slouží a zároveň konkurují.

Roboti přebírají rutinu, lidé hledají nové uplatnění

Zatímco komunikujeme přes internet, většinu zemědělské a průmyslové dřiny odvádějí stroje. Obdělávají půdu a sklízejí úrodu, pečou chleba a vyrábějí textilní látky, vyhledávají informace a doručují (elektronickou) poštu. Manuální lidská lopota se stává minulostí. Zemědělci nepotřebují srpy, protože mají kombajny. Tkaniny nevyrábíme na ručním tkalcovském stavu, spoléháme na mechanický tkací stroj. Moderní technologie zastávají práci, která dříve příslušela lidem – dnešní člověk tedy potřebuje jiné uplatnění.

Kompletace výrobků (propisek) a plnění obálek

Mnohé maminky, invalidé a senioři mají omezené časové nebo pohybové možnosti, a proto shánějí placenou práci, kterou by zvládli doma. A nacházejí všelijaké inzeráty. „Manuální práce na doma! Jednoduchá kompletace výrobků, montáž (skládání) propisek, plnění obálek. Dostanete 120 Kč/kus. Vyděláte až 18 000 Kč/měsíc,“ slibuje jistý inzerent. Jenomže po každém zájemci požaduje „vstupní poplatek“: přes 1 000 Kč.

„Údajně jde o výhodnou investici do materiálu, takže jsem zaplatila. Následně jsem obdržela komponenty, které jsem podle pokynů poskládala. Ale prý jsem nepochopila zadání! Nedostala jsem zaplacenou ani korunu! Zřejmě jde o podvod,“ napsala nám čtenářka.

Propiska stojí 20 Kč, minimální mzda činí 96,40 Kč/hodinu

Citovaný inzerát obsahuje neuvěřitelné sliby. Funkční propisku seženete za 20 Kč – tato cena zahrnuje materiál, výrobu, dopravu, reklamu, mzdové náklady na prodavačku… Přitom existují automatické montážní linky, které fungují rychle, bezchybně a lacině. Progresivní výrobce nemá důvod, aby na jednoduchou montáž najímal české brigádníky, když minimální tuzemská mzda činí 96,40 Kč/hodinu.

Robotická kompletace výrobků (propisek):

Automatizované plnění obálek:

Manuální práce na doma, bez podvodů a poplatků

Roboti konkurují také laciným asijským dělníkům. Ovšem máte štěstí, že ovládáte češtinu, kterou používáme na bohatém tuzemském trhu. Navíc používáte telefon, počítač a internet. Takže mrkněte na pracovní portály: jobs.cz, startupjobs.cz nebo webtrh.cz. Tam hledejte „home office“ (domácí kancelář, práce na doma), „remote“ (dálkovou, vzdálenou) spolupráci apod. Zaměstnavatelé potřebují lidi, kteří obvolají potenciální nové zákazníky, odepíšou na e-mail stávajícímu klientovi, nebo se naučí novým dovednostem…

Rutinní výrobu přebírají stroje, ale některé unikátní ruční práce nelze levně automatizovat. Například pokud šijete a pečete, zvažte, jestli se nestanete samostatnou švadlenou nebo pekařkou. Leckdo preferuje šaty a dorty, ušité a upečené na individuální zakázku, před sériovou výrobou. Živnostník ovšem potřebuje nejenom živnostenský list, ale také silnou vůli, obchodní a organizační talent. Přitom samostatně řeší svoje povinné pojištění a daně.

Autor úvodní fotografie: Gustavo Fring

94 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den, je možnost domluvit se na schůzce a pohovořit o práci, kterou bych odváděla?
  Děkuji. Marcela

 2. Dobrý den, měla bych zájem o domácí ruční práce. Jsem z Ústí nad Labem. Děkuji, Boušková. Tel. je 776202251

 3. Dobrý den. Mám zájem o práci na doma (jakoukoli). Jsem v důchodu a tato práce by mi moc pomohla. Děkuji. Frýdová.

 4. Dobry den mela bych zajem o kompletovaní propisek sem z olomouckeho kraje sem maminka na materske dovolene predem dekuji za odpoved

 5. Dobrý den prosím mám zájem o domácí práci kompletování propisek jsem důchodkyně z Liberce

 6. dobrý den měla bych zájem o jakoukoliv kompletaci, tužky , tašky cokoliv nebo plnění obálek , děkuji

  • Dobrý den, měla bych zájem o práci plnění obálek. Prosím o více informací na můj email. Děkuji Helena

 7. Dobrý den mala by som záujem,som slobodná Matka s 1 dieťaťom momentálne bez práce zo zdravotných dôvodov žijem v CZ záujem o kompletaci propisek poprosím viac informácií ďakujem.

  • Dobrý den měla bych zájem o práci na doma ., plnění obálek a kompletace popisek obě práce naráz . o tuto praci mám velký zájem.

 8. Dobrý den mám zájem o práci na doma.
  Jsem maminka na mateřské a řada by jsem si přivydělává . Děkuji za odpověď.

 9. dobrý večer jsem v ID 1 a na práci v 3 směnném provozu se nechytám .Proto bych chtěla zkusit něco z domu .Předem děkuji za odpověď.

 10. Dobrý den měla bych velký zájem o práci na doma (kompletace pripisek) sem maminka na mateřské dovolené. Děkuji za odpověď Lugrová

 11. Dobrý den chci se zeptat na ti obálka práce na doma ale nechci nic platit už jsem dost na litla na podvod chci se zeptat je to možnost dělat obálka budu ráda když mi napíše že Řezníčková

 12. Dobrý den měla bych zájem o domácí práci plnění obálek a propisky ale bez podvodu a poplatků prosím mám děti dekuji

 13. Dobrý den, měla bych zájem o práci na doma bez podvodu a bez poplatku. Ale nevím, jestli mám věřit, že něco takového opravdu funguje.

 14. Dobrý den, sháním práci pro dceru. Má 2. stupeň invalidního důchodu. Potřebuje práci na doma, třeba skládání propisek.

 15. Dobrý den měla bych zájem onabidku práci z domova o co přesně by se jednalo a kolik by byl měsíční výdělek děkuji

 16. Dobrý den, také bych měla zájem o tuto domácí práci. Je mi 54 let a jsem v invalidním důchodu. Mám vůbec šanci takovou práci sehnat, jelikož nemám na takzvanou objednávku?

 17. Dobrý den,mohla bych poprosit o více informací o této práci z domova (kompletace propisek) a jak to vůbec funguje,děkuji za zprávu Kejvalová
  Hezký den

 18. Mám vážný zájem o práci na doma kompletaci psacích per nebo tužek nebo domáci šiti hraček prosím psát SMS na telefon 730 601 641 děkuji Eva Škudrnová

 19. Dobrý den měla bych zájem o kompletaci propisek mohu poprosit o více info jsem maminka s mateřské dovolene

   • Dobrý den měla bych zájem o práci na doma ., plnění obálek a kompletace popisek obě práce naráz . o tuto praci mám velký

 20. Měla bych zájem o přivýdělek domácí prací.
  Jsem v invalidním důchodě.
  Je mi 58 let.
  Děkuji.
  S pozdravem
  Jitka Krucka

 21. Dobrý den, mám zájem o práci na doma. Jsem nemocná a doktoři mě nepustí do práce. A na důchod nemám ještě nárok. Děkuju za pochopení.

 22. Dobrý den, jsem na mateřské dovolené a sháním nějakou práci na doma. Už jsem i naletěla podvodníkům. Tak bych Vás chtěla poprosit o více informací, pokud nabízíte nějakou práci. Děkuji.

 23. Dobrý den, měla bych zájem o kompletaci propisek či plnění obálek, jsem maminka na mateřské dovolené a už jsem narazila na podvod, kde chtějí vždy vstupní poplatek a poté už se nic neděje, moc ráda bych poprosila o bližší informace k této nabídce práce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno