Zaměstnanci Českých aerolinek berou mzdy podle tabulky, kterou vyjednali prostřednictvím svých odborových organizací. Všechny kolektivní smlouvy najdete ve speciálním článku, včetně příplatků a benefitů. Ale vláda zároveň vydala takzvaný Katalog prací, který popisuje pracovní náplň a platové třídy ve veřejném sektoru. Pod číslem 2.01.04 tam najdeme také profesi Letecký mechanik. Jakmile přidáme praxi a vzdělání, neboli platový stupeň, vyčteme základní hrubý plat.

2.01.04 – MECHANIK LETADLOVÝCH PŘÍSTROJŮ

4. platová třída

1. Demontáž a mechanická montáž elektrických, radiových, zaměřovacích, radiolokačních agregátů, nastavení polohy podvozku, klapek a bombardovacích zařízení.

5. platová třída

1. Montáž systémů letecké výzbroje, elektrického a speciálního vybavení, radiového a radiolokačního vybavení na leteckou techniku.

2. Přezkušování systémů jednotlivých odborností se seřízením elektrických, radiových, radiolokačních zařízení a letecké výzbroje na letecké technice.

6. platová třída

1. Montáž, oprava a seřízení systémů letecké výzbroje, elektrického a speciálního vybavení, radiového a radiotechnického vybavení, seřízení dálkových přenosů typu selsyn a magnesyn. Lokalizace a odstranění závad v elektrických obvodech pracujících na principu změny indukčnosti v můstkovém zapojení (otáčkoměr, horizont, dálkoměr, průtokoměr, výškoměr apod.).

7. platová třída

1. Přezkoušení a odstranění závad včetně seřízení kursových, zaměřovacích a navigačních systémů letecké techniky. Přezkoušení a seřízení elektromechanických, radiových, zaměřovacích, lokačních a optických zařízení (výškoměry, umělé horizonty, zapisovače, testery, zaměřovače, radiostanice, radiolokátory apod.).

8. platová třída

1. Provádění veškerých oprav obnovujících celkový regurs letecké techniky, lokalizace závad a jejich odstranění ve složitých systémech řízení, seřizování a přezkušování systémů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno