Učitelé dějepisu věnují moře času starověkým Athénám, Spartě, zkrátka nejjižnější části Balkánského poloostrova. Celosvětovou pozornost ostatně přitahuje i dnešní Helénská republika, neboli Řecko. Tamější levicová vláda zoufale postrádá peníze a přitom řeší příval uprchlíků, které chce Evropská komise aspoň dočasně rozmisťovat jinde. Spojme poznávání s odpočinkem, poznejme nejkrásnější řecké ostrovy! Mapa nám ukáže cestu poté, co vybereme nejvhodnější destinaci.

Helénská republika je nádherná, navíc potřebuje naši solidaritu

Tak dlouho řečtí politici zkreslovali státní účetnictví, až přivedli svoji zemi téměř k bankrotu. Z mořských vln navíc vystoupily desetitisíce žadatelů o evropský azyl. Řekové však zavrhli neonacistickou partaj Zlatý úsvit, která nabízela jednoduchá „řešení“ složitých problémů a zvolili komunistickou, (ale) přece jenom přijatelnější stranu Syriza. Nyní uvítají jakoukoli pomoc, především utrácející turisty. Sice kolovaly spekulace, že nejkrásnější řecké ostrovy budou kvůli hrozivému státnímu dluhu prodány, mapa však potvrzuje opak. Zhruba 6 000 kusů pevniny zůstává pod modrobílou vlajkou, která připomíná kříž na mořském pobřeží.

Navštivme nejkrásnější řecké ostrovy! Mapa nejvyhledávanějších

Ke srovnání použijeme typický tuzemský vkus a statistiku. Zhruba 20 000 Čechů každý měsíc zadává do internetových vyhledávačů jména řeckých ostrovů, přičemž nejžádanější jsou následující:

  • Kréta vede, ostatně je rozsáhlejší než většina tuzemských krajů (kromě Středočeského a Jihočeského).
  • Rhodos omývají mořské vlny poblíž tureckých břehů, stával zde takzvaný div světa (Rhódský kolos).
  • Zakynthos kotví naopak v Jónském moři, tedy západně od Athén; najdeme tady slavný záliv Navagio.
  • Korfu vystupuje rovněž z Jónského moře, ještě severněji – takže blíže nám, ale dále od horkého rovníku.
  • Lefkada otevírá svoji náruč trochu jižněji od Korfu, oblíbená je tady například pláž Porto Katsiki.
  • Kós leží také poblíž Turecka, lze přeplout do přístavu Bodrumu, kde stál další div světa (mauzoleum).
  • Karpathos spočívá mezi Krétou a Rhodem; přitahuje řecké emigranty, kteří chtějí trávit stáří ve vlasti.
  • Poměrně hledané jsou taky Naxos, Lesbos, Samos, Skopelos, Mykonos a Skiathos.
  • Kefalonia, Kerkyra, Ithaka, Kalymnos, Thasos, Ikaria, Chios, Patmos, Lémnos, Los, Syros, Andros, Paros, Kythéra, Euboia, Milos, Alonnisos nebo Théra podle žebříčku hledanosti nepatří mezi nejkrásnější řecké ostrovy. Mapa však pomůže dobrodruhům najít i nejzapadlejší kouty, které sice nepřitahují davy, ale možná příjemně překvapí.

Podívejte se na aktuální nabídku dovolené v Řecku last minute v prověřených hotelech, apartmánech a studiích, v méně známých destinacích s nádhernými plážemi.

K TÉMATU:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno