Tradiční banky podléhají dohledu národních států, takže vykazují určitou stabilitu. Ale zároveň musejí státním institucím leccos prozradit, pokud jsou dotázány. „Zprávu o všech záležitostech, které jsou předmětem bankovního tajemství, je banka povinna podat osobám pověřeným výkonem bankovního dohledu,“ přikazuje zákon o bankách. Osobní a firemní účty mohou za jistých podmínek prověřovat policisté, soudy, soudní exekutoři, Úřad práce, zpravodajské služby atd. Kdo hledá diskrétnější finanční kanál, pravděpodobně narazí na SKRILL.

Proč ustupovat národním státům a jejich zákonům, když žijeme v globálním kapitalismu, a probíhá informační revoluce? Dlouhá řada internetových stránek navrhuje, abychom využili internetovou peněženku SKRILL (například ZDE). Většinou slibují a lákají, aby získávaly provize za každého nového uživatele. Ale někdo propaguje virtuální službu upřímně. „Skrill (neboli Moneybookers) je bezpečná a spolehlivá peněženka pro placení po netu a lehké mlžení okolo vlastních účtů,“ píše jeden diskutér. Prověřme, jestli nikomu nic nehrozí!

Služba SKRILL může prozradit klientovu totožnost

Anonymní finanční kanál hledají podnikatelé, kteří „zapomínají“ svoje výdělky zdaňovat. Virtuální účet přitahuje také hráče, kteří riskují velké pokuty, když používají zahraniční internetová kasina. Ale zaručuje svým uživatelům utajení právě aplikace SKRILL? „Můžete být požádáni, abyste verifikovali Vaši identitu a Vaši adresu,“ upozorňuje provozovatel internetové peněženky ve článku „Prevence Proti Praní Špínavých Peněz“, napsaném dosti lámanou češtinou. Co když zablokuje vaše peníze, dokud neprozradíte svoje osobní údaje?

Bude virtuální peněženka SKRILL fungovat ještě zítra?

„Za odeslání peněz účtujeme 1 % z odeslané částky. Maximální poplatek však činí 10 EUR. (…) Váš účet Skrill je zdarma pro osobní použití, pokud se během 12 měsíců alespoň jednou přihlásíte nebo provedete transakci. Pokud tak neučiníte, každý měsíc vám z peněz na vašem účtu strhneme 1 euro (nebo ekvivalent),“ upozorňuje britská společnost Skrill Limited. Nepatří mezi regulované a registrované subjekty českého trhu, svoji důvěryhodnost obhajuje odkazem na britský úřad FCA. Ten vznikl roku 2013 jako nástupce úřadu FSA, který podle svých kritiků neuchránil klienty finančních ústavů před klamavými obchodními praktikami.

Dále čtěte, jak internetoví piráti dostávají ze středoevropských spotřebitelů peníze, a potom ignorují reklamace!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno