V oficiálním katalogu pracíREFERENT EKONOMICKÉ OCHRANY STÁTU číslo 1.01.12. Pokud pracujete přímo pro veřejnou instituci, pobíráte základní hrubý plat podle příslušné tabulky a případně také příplatky. Rozhoduje vzdělání a předešlá praxe (neboli platový stupeň) a náročnost vykonávané práce (neboli platová třída). Tady rozebereme právě obtížnost činností, které provádí konkrétní referent ekonomické ochrany státu.

Pozor! Ve vyšší platové třídě nemusíte vykonávat všechny úkony, které pod ni spadají. Stačí mít ve smluvním popisu práce uvedenou některou činnost. Například: „Koordinace řešení nejsložitějších případů boje proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu.“ Platové tabulky garantují odměny ve veřejném sektoru – například na úřadech, zatímco v soukromém sektoru musejí administrativní pracovníci dostávat aspoň takzvané zaručené mzdy.

Referent ekonomické ochrany státu (v katalogu prací pozice 1.01.12)

Referent ekonomické ochrany státu ve 12. platové třídě

1. Analytické činnosti při vyhledávání, vyhodnocování a syntéze komplikovaných ekonomických a právních vazeb, například ve finančních institucích.

Referent ekonomické ochrany státu ve 13. platové třídě

1. Vyhledávání, vyhodnocování a syntéza komplikovaných ekonomických a právních vazeb ve věcech zamezení legalizace výnosů z trestné činnosti. Analýza komplexu mezinárodních vazeb a aspektů problematiky boje proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu.

2. Koordinace řešení nejsložitějších případů boje proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu.

Referent ekonomické ochrany státu ve 14. platové třídě

1. Tvorba koncepce boje proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu a řešení nejsložitějších úkolů při vyhledávání, vyhodnocování a syntéze komplikovaných ekonomických a právních vazeb v rámci boje proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno