Muži mají pověst silnějšího pohlaví. Podle ústní lidové slovesnosti zásadně nebrečíme, klidně uživíme celou rodinu a stále hoříme vášní nejenom pro svoji partnerku, ale taky pro každou jinou ochotnou krasavici. Tolik přehnaných nároků najednou! Není divu, že leckterý mladík selže, když má poprvé ukázat svoji mužnost před zástupkyní opačného pohlaví. Naštěstí – v takovém případě zpravidla stačí větší sebevědomí, podepřené třeba „jenom“ ženským pochopením. Závažnější bývá impotence ve vyšším věku, když pociťujeme celkovou únavu organismu.

Staré známé životabudiče a jedy

Dokud není pozdě, milostná selhání překonáme zdravějším životním stylem. Jak praví klasik, všechno souvisí se vším, takže dejme do pořádku svoje myšlenky, tělesnou váhu a krevní oběh, aby dočasná impotence ztratila negativní předponu a zůstala zase jenom uspokojivá potence.

  • Sportujme (i procházkami můžeme získat ztracenou formu).
  • Hledejme v životě radost (raději trochu hůře placené zaměstnání, než abychom dostali na pracovišti infarkt).
  • Osvěžme partnerské soužití (uvařme ženě večeři, uspořádejme výlet, naslouchejme a buďme otevření).
  • Příčinou impotence bývá obezita (klidně jezme dobroty, ale žádné přejídání!).
  • Příliš nepijme alkohol ani kávu a nekuřme (jedno pivko po šichtě nevadí, častá opilost a kuřácké pauzy ano).
  • Nekupujme předražené tablety, mastičky a náplasti (vizte recenze na podvodné přípravky Turbo Max Blue, Potenga, Man Pride, Penidrol, Penirium, Ultimate Formula, Vimax, Drivelan, Size Power nebo Hammer of Thor).

Impotence v lidovém léčitelství

Doporučuji preventivní návštěvu lékaře, abychom měli jistotu, že příčiny problému nejsou závažnější. Němečtí autoři z vydavatelství Readers´s Digest posbírali taky následující recepty bylinkářů, lidových léčitelů a babiček. I takhle můžeme údajně léčit impotenci, experimentální metody ale zkoušejme pouze velmi opatrně!

Potraviny bohaté na zinek

Přidejte do svého jídelníčku mořské plody (hlavně korýše a měkkýše), vnitřnosti, sójové boby, ořechy, vejce, libové hovězí maso a pšeničné klíčky.

„Medvědí víno“

Listy česneku medvědího zalijeme suchým bílým vínem (v poměru hrst česneku na 1/2 litru vína) a krátce zahřejeme pod bod varu. Necháme týden louhovat, potom scedíme a pijeme každý večer 1/4 litru. Skladujeme v chladu a tmě.

Éterické oleje

Smícháme oleje: zázvorový, jojobový a z černého pepře (každého 2 kapky) a vzniklou směsí masírujeme spodní část zad, kostrč a vnitřní strany stehen (nikoli pohlaví!).

Tinktura z puškvorce

60 gramů kořene z puškvorce naložíme do 2 litrů jablečného moštu, v uzavřené lahvi necháme 6 týdnů louhovat. Pečlivě scedíme a denně pijeme 2 sklenice. Tak údajně končila impotence starověkých Egypťanů :-).

Víno z bolševníku obecného

50 gramů kořene z bolševníku obecného nadrobno nakrájíme a necháme 24 hodin louhovat v červeném víně, potom scedíme a denně pijeme 1 sklenici.

„Mužská polévka“

1 celerovou bulvu zavineme do hliníkové fólie a v troubě upečeme. Polovinu „pečínky“ potom na talíři smícháme s trochou šlehačky, až vznikne hustá kaše. Přilijeme 1 šálek vývaru, zahřejeme ve vodní lázni a posypeme nasekanou řeřichou, roztlučenými dýňovými semínky, výhonky vojtěšky, nasekanými listy libečku a čerstvým estragonem (pelyňkem kozalcem). „Chlapská polévka“ prý pomůže k potenci mužům, kteří jsou vyčerpaní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno