Zástupy válečných uprchlíků a ekonomických migrantů opouštějí svoji vlast, aby hledaly nový domov na území našeho západního souseda. Ale buďme upřímní – k Drážďanům nebo Mnichovu toužebně vzhlížejí taky Češi. Když srovnáme průměrné platy a ceny, zjistíme, že tamní životní úroveň převyšuje naši kupní sílu přibližně o polovinu. V jakých oborech, s jakou kvalifikací a jazykovou výbavou je dostupná práce v Německu? Bez němčiny tam najdeme uplatnění snadněji, než syrští lékaři nebo ukrajinští dělníci v České republice. Máme přece výhodu díky členství v Evropské unii – a jazykovou bariéru překonáme odborností, anebo snahou.

Nabídky bavorských a saských zaměstnavatelů na rok 2018

Historika Františka Palackého považujeme za otce vlasti, protože odmítl, aby Češi založili společný moderní stát s Bavorskem, Saskem a dalšími germánskými zeměmi. Uplynula skoro dvě staletí, a svým západním sousedům závidíme leccos – čtyřikrát vyšší minimální mzdu nebo kvalitnější potraviny. Naše Ministerstvo práce a sociálních věcí vychází vstříc velké poptávce, a prostřednictvím specializovaného portálu ukazuje nabídky práce v Německu. Bez němčiny máte sice menší šanci, ale nic neztratíte, když kontaktujete odpovědného poradce. Další možnosti najdete například pod následujícími odkazy:

Jaké můžete vykonávat práce v Německu bez němčiny?

Výhodu mají odborníci, kteří ovládají angličtinu – uplatnění najdou prakticky kdekoli. Bez němčiny mohou v Německu pracovat i zaměstnanci, kteří nepotřebují příliš verbálně komunikovat – například dělníci, uklízeči, pokojské. Ovšem pokud oslovíte soukromého zprostředkovatele, buďte opatrní. Ověřte si, jestli patří mezi personální agentury, které dostaly povolení ke svojí činnosti od Ministerstva práce a sociálních věcí (ZDE). Než cokoli případně podepíšete, nejdříve dokument důkladně prostudujte.

Hledáte dlouho, ale seriózní práce v Německu (bez němčiny) stále není k nalezení? Za Šumavou a Krušnými horami sice může vydělávat jakýkoli český občan, který tam najde uplatnění, ale možná bude nakonec lepší tuzemská rekvalifikace. Popřemýšlejte, co byste vlastně nejraději dělali a požádejte nejbližší úřad práce, aby vám doporučil rekvalifikační kurz.

73 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den. Jmenují se Pavel Majer a měl bych zájem u Vás pracovat v oboru svářeč co2. V oboru svařování mám praxi 12 let se státní zkouškou a zvládám čtení výkresů. Mám praxi vázat jednotlivé vrstvy na sebe, zkušenost s ručním pálením a manipulací s jeřábem. Tel.: 737937110
  2002 – 2006: Svářeč Vojenský opravárenský podnik s.r.o.
  2006 – 2010: Svářeč Stecomtra, okres Nový Jičín s.r.o.
  2010 – listopad 2014: Svářeč živnostník, Německo
  Prosím práci jen na živnostenský list, s pozdravem Pavel a děkuji.

 2. Dobrý den, sháním kvůli špatné finanční situaci práci v Německu. Mám dceru na Vysoké škole a musím ji podpořit ve studiu. Pracovala jsem jako kontrolor kvality u automotive, pečovatelka a pomocná pokojská. Také jako vedoucí na školách v přírodě a letních dětských táborech. Má němčina je za 26 let nekomunikace slabá. Je možné najít nějakou práci i s takovým handicapem? Děkuji za odpovědi. Dana Neumann

 3. Dobrý den, jsem Mechanik pro stroje a zařízení, respektive Úřední svářeč – mám vyhláškové zařízení 309 na jaderné elektrárny, dále mám výuční list zedník – obkladač, vazačský, jeřábnický, řidič motorových vozíků; zkušenosti z Německa mám, je to dlouho – v roce 1995 – ale asi bych se i domluvil. Jinak pracuji od roku 1991, nikdy jsem nebyl nezaměstnán, je mně 42 let. Děkuji za kladné vyřízení.

 4. Dobrý den, hledám práci v zahraničí. Jsem vyučený instalatér, topenář a mám již třináctiletou praxi v oboru, a také v oboru zedník. Oprava aut mi také není cizí a mám s touto prací zkušenosti. Preferuji slušné vystupování a upřímnost. Informace prosím na telefonu 776 124 604 nebo mail (michalkulvajt@seznam.cz). Děkuji. M. Kulvajt

 5. Dobrý den, chtěla bych práci v Německu bez němčiny; ráda uklízím, zvládnu i jiné práce. Kafková

  • Dobrý den, sháním práci v Mnichově jako uklízečka: mytí nádobí, pokojská i pečovatelka, nejraději v česko-německé rodině. Znalost jazyka je malá. Nováková

 6. Hezký den. Měla bych zájem pracovat v rodině a starat se o staršího člena rodiny. Nyní pracuji jako vychovatelka v dětském domově. Mohu pracovat a pomáhat s dětmi, starat se o domácnost. Mám rada všechny domácí práce, vaření, pečení, žehlení a úklid. Děkuji, pokud bude někdo potřebovat, ráda pomohu.

 7. Dobrý den. Měla bych zájem pracovat v Německu jako pokojská někde poblíž hranic, jsem z Teplic, kde pracuji jako pečovatelka. Němčinu neovládám. Děkuji za nabídku, Alena.

  • Dobrý den, Aleno, chtěla jsem se jenom zeptat, jestli jste měla štěstí a někdo se Vám ozval. Měla bych také zájem pracovat v zahraničí. Můžete se mi prosím ozvat a podat informaci? Děkuji. Pěkný večer. Guderová, Litoměřice

 8. Dobrý den, hledám práci v Německu. Německy neumím, mám 2 děti dcery 4 roky a 11 let, taktéž neumí německy. Mám masérský kurz, pracovala jsem jako ošetřovatelka ve zdravotně sociálním centru, pracovala jsem jako pomocná síla, dělala jsem i dělnici ve fabrikách, také jsem jezdila na tábory s dětmi jako vedoucí, nebojím se žádné práce. Auto nemám, řidičák ano. Takže buď nějaká práce, jestli je na denní dojíždění vlakem, nebo pak s ubytováním. Bydlím v Mariánských Lázních. Děkuji. Svobodová

 9. Dobrý den, jsme 3 ženy a sháníme práci v Německu bez nutnosti jazyka, v okolí Altenberg, Drážďany – práce pokojské nebo někam do fabriky. Všichni jsme z Teplic.

 10. Dobrý den, dělala jsem v Německu v pekárně 18 měsíců a pak 5 měsíců v hotelu u nádobí, 80 km od Hamburku a ráda bych se vrátila, pracovat nejlépe ve Weiden. Děkuji.

 11. Dobrý den, přála bych si pracovat v zahraničí, základy německého jazyka mám že školy. Žádná práce mi nevadí, ale ráda bych pracovala jako pokojská. Děkuji za vaši odpověď. Sládková.

 12. Dobrý den, měli bychom zájem o vaši práci. Mohli bychom se nějak domluvit? Předem děkuji. Teixeira

 13. Dobrý den, mám velký zájem pracovat v Německu bez němčiny. Je mi 41, řidičský průkaz skupiny B a auto mám. Pracovitá, spolehlivá! Nejraději Weiden, Cham. Tel: +420 608961496

 14. Dobrý den. Jmenují se Tomáš Micka, měl bych zájem pracovat v oboru svářeč TIG v Německu, nebo jiném státě bez znalosti cizího jazyka. V oboru svaření TIG 141 mám praxi 15 let se státní zkouškou a perfektním čtením technických výkresů. Tel.: +420 720 381 313
  Prosím o práci jen na živnostenský list.
  S pozdravem Tomáš Micka a děkuji.

 15. Dobrý den, měla bych zájem o práci v Německu, spíše jako dělnice, poblíž Božího Daru. Jsem ze západních Čech, s pozdravem Perutková.
  tel. 737649161

  • Dobrý den, měla bych zájem pracovat v Německu, německy neumím, jako pokojská nebo operátorka, zkušenost jako operátorka mám. Děkuji. Eva. Ústí nad Labem

 16. Dobrý den, hledám práci zdravotní sestry v Německu, nedaleko přechodu Strážný, vzdělání: vyšší odborné, 10 let praxe (jak u lůžka, tak v domácí péči), vlastní řidičský průkaz, auto mám, nejraději do česko-německé rodiny, bez německého jazyka. Děkuji. Jitka.

 17. Dobrý den, hledám práci v Německu – na hydroizolace, svařování pvc. Děkuji, Kratochvíl.

 18. Vyučený automechanik, 22 roků pracuji u auto-moto-plastik v německé firmě v Čechách. Školení 1 rok v Německu jako zámečník, základy němčiny, je mně 57, nikdy nezaměstnán, nikdy nemocen, jeřábník, vazač, vysokozdvižný vozík, plynová kotelna, svářeč, zkušenosti se zapojováním a nejnovějšími systémy konfekce a vstřikolisování.

 19. Dobrý den, sháním práci v Německu i s kamarádkou, nejlépe do fabriky – okolí Neustadt, Drážďany, Sebnitz. Bez nutnosti jazyka. Děkuji.

  • Ludmilo, nemělo by to být méně 1 473 eur, tedy německá minimální mzda – v přepočtu aktuálně skoro 40 000 Kč hrubého měsíčně.

 20. Dobrý den, mám zájem pracovat v Německu jako pokojská, pečovatelka v rodině, ale neumím moc německy. Učím se němčinu. Mám řidičský průkaz i auto. Děkuji za info.

 21. Dobrý den, sháním práci řidiče PKW/LKW – komplet, v okolí Drážďan, Pirny, Bad Schandau. Základní znalost německého jazyka. Děkuji.

 22. Dobrý den, jsem zdravotní sestra a do budoucna sháním práci v Německu. Bohužel neumím německy, ale ráda se budu učit.

 23. Dobrý den, chtěl bych pracovat v Německu nebo Rakousku jako tavič nebo palič šrotu. Rád se učím novým věcem a práce se nebojím. Klidně dám i 12 až 16 hodinové směny za odpovídající ohodnocení.

  • Za přesčasy, tedy po standardních 8 hodinách práce, dostanete jenom poloviční hodinovou mzdu, protože už nebudete čerstvý.

 24. Dobrý den, sháním jakoukoliv práci dělníka nebo řidiče. Jsem ze Šluknova a nedělá mi problém dojíždět. Německy základně umím a stále se učím.

 25. Dobrý den, s přítelem sháníme práci v zahraničí. Bohužel neumíme německy, ale jsme ochotní se učit. Jsme i pro sezónní práce. Děkuji.

 26. Dobrý den, chtěl bych pracovat jako řidič C, E v Německu. Němčina zatím základní. Praxi mám 8 let. Kdekoli v příhraničí od Cínovce po Rozvadov.

   • Dobrý den, jsem z Dubí na Teplicku. Nevíte o práci v Německu? Uplatnila bych se jako pokojská, nebo při doplňování zboží v obchodě – nejlépe ranní směny, což ale není podmínkou. Vlastní auto, učím se německy, ale zatím začínám. Děkuji. Suchanová

 27. Dobrý den, sháním práci v Německu, nejlépe ve skladě blízko hranic kvůli dojíždění – Altenberg, Drážďany. Jsem z Litoměřic.

  • Dobrý den, našel jsem váš inzerát a zajímá mě, jestli jste něco sehnala. Jsem taky z Litoměřic a též bych rád pracoval v Německu.

 28. Hledám práci u německých hranic, nejlépe Drážďany a okolí. 2 roky dělám jako kameník, předtím za barem v hospodě a ve fabrice na páse, takže mi nevadí žádné zaměstnání. Znalost němčiny základní ze školy. Auto a řidičský průkaz skupiny B mám.

 29. Dobrý den, jsem z Ústí nad Labem a hledám práci pokojské nebo jiné pomocné práce, a to pro sebe a svoji kamarádku, pokud možno Drážďany.

 30. Dobrý den, hledám práci v Německu jako řidič vysokozdvižného vozíku (VZV) nebo malíř. 7 měsíců dělal v Mnichově a 9 měsíců jinde ve Spolkové republice malíře. Dříve jsem pracoval taky v Norsku a Švédsku. Němčinu neovládám, ale vždy jsem udělal a splnil, co ode mě bylo očekáváno.

 31. Dobrý den, hledám pro sebe a svého bratra práci v Německu. Sice neumíme jazyk, ale jsme spolehliví a učenliví.

 32. Mám zájem pracovat v Německu nebo Rakousku, bohužel německy moc neumím. Jsem ochoten se doučit.

 33. Dobrý den, jsem seniorka a přijmu práci v Německu nebo Rakousku. Německy jsem se učila, ale jazyk potom aktivně nepoužívala. Jsem schopna se doučit.
  Děkuji.

 34. Dobrý den, hledám práci jako řidič C, E, ADR, hydraulická ruka + vazačský průkaz, VZV, v Německu, Rakousku.

  • Dobry den,

   hledáme svářeče na práci do Německa (hlavně jih). Dobré platové podmínky, denní diety, zajištěné ubytování, německá pracovní smlouva. Naší jedinou podmínkou je aspoň základní znalost německého jazyka.

   Pokud máte zájem o spolupráci, tak mě, prosím, kontaktujte na mém e-mailu prace@maroin.de

   S pozdravem

   P. Hohlweg

 35. Dobrý den, sháním práci v Německu: Pirna, Drážďany. Učím se německy, ale začínám. Jsem spolehlivá a učenlivá. Vezmu jakoukoli práci ve fabrice. Děkuji.

 36. Dobrý den, jsem z Ústí nad Labem a hledám uplatnění v německém pohraničí – v prádelně, pekárně, jako pokojská nebo jiné pomocné práce, i v kuchyni apod. Mám základní znalost jazyka, zdokonaluji se. Zodpovědnost, spolehlivost samozřejmostí. Děkuji.

  • Dobrý den, Pavlíno, dnes jsem aktualizoval hlavní článek na této stránce. Najdete tam přes 10 odkazů na personální agentury, německé zaměstnavatele, ale taky na oficiální stránky Evropské unie a českého Ministerstva práce, kde jsou průběžně zveřejňované nabídky, i třeba pro pokojské. Přeji Vám hodně zdaru.

 37. Dobrý den, hledám práci v Německu. Pracuji jako pokojská, snídaňová servírka a dříve jsem prodávala v obchodě. Mám velmi kladný vztah k dětem, starším lidem (pár let jsem pracovala v nemocnici jako pomocnice). Bohužel, německý jazyk moc neovládám, ale budu na sobě více pracovat, abych se dorozuměla.

 38. Dobrý den, sháním práci kdekoli v Německu jako seřizovač/obsluha CNC frézovacích center. Mám maturitu se zaměřením na CNC, praxi 13 let, zkušenosti s 3 + 4 + 5 osými stroji v řídících systémech: Heidenhain iTNC 530i + Siemens SinumeriK 840D + 6 měsíců i Fanuc. Cca 4 roky jsem pracoval v programu SolidWorks (konstrukce 3D modelů pro výrobu) a dále programoval v SolidCam a HSMWorks. Práci beru jako svůj koníček, jsem spolehlivý se smyslem pro detail. V němčině jsem začátečník, ale mám předplacené kurzy po Skype. Pokud byste věděli o něčem, kde pro začátek stačí základní znalost německého jazyka, dejte mi, prosím, vědět. Děkuji.

 39. Dobrý den, s kamarádem sháníme práci v Německu. Jsme řemeslníci všeho druhu: obklady, dlažby, kamenné koberce z mramoru, vjezdy, chodníky. Zkrátka zvládneme leccos. Za případné nabídky děkuji.

 40. Dobrý den, s partnerem hledáme práci v Německu. Německý jazyk ovládáme jenom trochu, ale jsme ochotni se doučovat. Děkuji.

 41. Dobrý den, jsem elektrikář: silnoproud a maturita z elektrotechniky. Vyhláška 50/8. Nyní jsem údržbářem ve svařovací firmě s průmyslovými roboty a dalšími stroji. Práce mě baví hodně. Našla by se v Německu? Jazyk jsem hodně zapomněl, což považuji za svoji velkou chybu.

 42. Dobrý den. Hledám práci v Altenbergu, Pirně, Drážďanech. Jako dělnice, na doplňování zboží, pomocné práce apod., bez znalosti němčiny. Děkuji. 792229690

 43. Dobrý den, od 1.7.2018 hledám práci v Německu. Něco jako pokojská, doplňování zboží, výroba. Bohužel, německý jazyk moc neovládám, ale budu na sobě více pracovat, abych se dorozuměla. Můžete se mi, prosím, ozvat, pokud máte nějaké užitečné informace? Preferuji slušné vystupování a upřímnost. Děkuji za nabídku. Iris, email: milion9966@email.cz

 44. Dobrý den, sháním práci v Žitavě a okolí. Jakoukoliv. Jinak jsem vyučená servírka, mám maturitu, v současné době pracuji v obchodě. Umím fakturaci, daně. Německy základ, spíš restaurační a obchodní. Jsem ochotná se intenzivně začít učit.

 45. Dobrý den, hledám práci v Německu. Bohužel neumím němčinu, ale mám velmi dobrou angličtinu. V ČR jsem pracoval jako nákupčí, plánovač výroby a zákaznický servis.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno