V oficiálním katalogu pracíREFERENT SPRÁVY VE VĚCECH POJIŠŤOVEN A PENZIJNÍCH FONDŮ číslo 2.10.11. Pokud pracujete přímo pro veřejnou instituci, pobíráte základní hrubý plat podle příslušné tabulky a případně také příplatky. Rozhoduje vzdělání a předešlá praxe (neboli platový stupeň) a náročnost vykonávané práce (neboli platová třída). Tady rozebereme právě obtížnost činností, které provádí konkrétní referent správy ve věcech pojišťoven a penzijních fondů.

Pozor! Ve vyšší platové třídě nemusíte vykonávat všechny úkony, které pod ni spadají. Stačí mít ve smluvním popisu práce uvedenou některou činnost. Například: „Zpracovávání celostátních analýz pojistného trhu a trhu penzijního připojištění.“ Platové tabulky garantují odměny ve veřejném sektoru – například na úřadech, zatímco v soukromém sektoru musejí administrativní pracovníci dostávat aspoň takzvané zaručené mzdy.

Referent správy ve věcech pojišťoven a penzijních fondů (pozice 2.10.11)

10. platová třída

1. Zajišťování agendy správy pojišťovnictví a penzijních fondů.

11. platová třída

1. Posuzování návrhů pro povolení k podnikání v pojišťovnictví a penzijním připojištění a ke změně předmětu podnikání. Posuzování všeobecných pojistných podmínek nebo jejich změn.

12. platová třída

1. Posuzování právních předpisů týkajících se pojišťovnictví nebo penzijních fondů, výjimek a úlev z právních předpisů v oboru pojišťovnictví.

2. Zpracovávání celostátních analýz pojistného trhu a trhu penzijního připojištění.

13. platová třída

1. Tvorba koncepce státního dozoru nad penzijními fondy a pojišťovnami.

14. platová třída

1. Tvorba koncepcí a zásad pojišťovnictví a penzijních fondů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno