Největší finanční ústav mění svůj virtuální svět, ve kterém zákazníci mohou vidět, kam odcházejí jejich peníze a komu ještě dluží. Česká spořitelna doposud svému internetovému bankovnictví říkala Servis 24. Nyní přechází na nový systém, který pojmenovala anglicky George (Jiří). V následujícím videu ukážeme vstup na účet, jehož vzorovou verzi potom projdeme. Třeba přitom zjistíme, proč rakouská Erste Group Bank AG i prostřednictvím svojí české pobočky získala skvělé postavení na území, které zhruba odpovídá bývalé habsburské monarchii.

Pro vstup na účet potřebujeme správnou adresu a  2 údaje

Podvodníci občas rozesílají e-maily, ve kterých vystupují jménem známé spořitelny a nabádají adresáta, aby se přihlásil do svého internetového bankovnictví přes falešný formulář. Přitom chtějí ze svojí oběti vylákat její přístupové údaje, aby potom vybílili její účet. Takže pozor! Důležité informace vepisujme pouze do správných okének! Česká spořitelna provozuje internetové bankovnictví George na adrese george.csas.cz nebo bezpecnost.csas.cz (delší cestou dojdeme tamtéž přes csas.cz/george).

Tam najdeme vstup na účet: Formulář, kde vepíšeme svoje desetimístné klientské číslo nebo uživatelské jméno, klikneme na tlačítko „Pokračovat“, naťukáme svoje heslo, opět zmáčkneme „Pokračovat“ – a jsme v cíli!

Co nabízí Česká spořitelna? George pro dlužníky a investory

Já na videu procházím vzorový účet, který „spořka“ nabízí zájemcům k otestování. Kladně hodnotím úvodní grafiku (součet příjmů a výdajů za předchozí měsíce), vyhledávací řádek, aktuality, seznam posledních transakcí, o něco níže taky finanční poradnu a motivační kalkulačku, která počítá, kolik peněz už bylo naspořeno, přičemž uživatel může zadat cílovou částku a účel (například dovolenou).

Vzorový George České spořitelny však obsahuje taky hromadu dluhů: vysokou hypotéku, deficit na kreditní kartě a záporný stav jakýchsi „peněz na klik“. Každý tento úvěr má svoje okénko, kde vidíme, kolik zbývá splatit a případně jak hluboko do mínusu ještě můžeme klesnout. Když sečteme všechny dluhy, vychází „sekera“ více než 1,5 milionu Kč. Vzorový zákazník spořitelny má sice poměrně vysokou částku uloženou ve „fondech, dluhopisech a akciích“, ale tyto potenciální prostředky můžou rychle razantně klesnout, například kvůli burzovním otřesům.

Vídeňští bankéři, čeští dlužníci a (ne)poučení z historie

Opravdu takhle vypadá typický – nebo vysněný klient České spořitelny? A pokud ano, chceme skutečně prodat svoji budoucnost za půjčky, a splácet do konce života dluhy?

Této bance, která patří pod vídeňskou Erste Group, zůstává věrná skoro polovina tuzemské populace. A úspěchy slaví taky na zbylém území dřívější rakousko-uherské monarchie. Nabízí se ironická otázka, zdali byl přechod k republice šťastný a jestli zdejšímu obyvatelstvu není vlastní spíše poddanství.

3 KOMENTÁŘE

  1. Teda co je tohle za blbost ten George to svět neviděl!!!“ Zlatý servis 24. Všechno bylo hotové za minutu a tohle trvá věčnost, než se člověk někam dostane. Kdo tu hovadinu vymyslel????

  2. Česká spořitelna absolutně zaspala dobu, jako jediná doposud neznala například výhody mobilní aplikace. I George mi připadá hodně pozadu, vždyť QR kódy a jiné vymoženosti jsou všemi ostatními bankami používány už několik let.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno