Ve virtuálním světě můžeme cestovat časem a prostorem, najít staré přátele a novou lásku, nebo ukládat a vybírat peníze. Prozkoumejme společně internetové bankovnictví, které provozuje Česká spořitelna pod názvem Servis24. Přihlášení na účet vysvětluje pomocí názorného videa – od vyhledání vstupních údajů, přes zadání klientského čísla a hesla, po správu úspor. Ale nejdříve vysvlečeme do naha samotný finanční ústav, kterému svěřujete svoje těžce vydělané prostředky. Má férové obchodní podmínky a účtuje přiměřené poplatky? Kolik peněz vyvádí z České republiky a kolik tady zaměstnává lidí? Než se přihlásíte na účet, měli byste vědět, komu vlastně důvěřujete!

„Česká“ spořitelna vyvádí do zahraničí miliardy korun

Obchodní značky mohou klamat – stačí jedno dobře zvolené přídavné jméno a člověk má rázem pocit blízkosti, spřízněnosti, zdravého patriotismu. Jenomže „Česká spořitelna“ skoro celá (98,97 %) patří a vydělává rakouské Erste Group, která jenom vloni formou dividend vyvedla z Prahy do Vídně 11,4 miliardy Kč. Pro bližší představu, takové příjmy během celého kalendářního roku nemají ani naše Ministerstva školství, obrany a kultury dohromady. Vždycky když používáte Servis24, přihlášení na účet znamená, že dáváte přednost rakouskému kapitálu a vaše bankovní poplatky mohou skončit ve Vídni.

Vedení běžného osobního účtu stojí 69 Kč, což znamená 828 Kč ročně a desetitisíce korun za celý život. „Pokud neuhradíte dlužnou částku včas (k datu splatnosti), můžeme Vám od tohoto data (data splatnosti) účtovat smluvní pokutu za prodlení ve výši 500 Kč. Smluvní pokutu můžeme účtovat u jednoho účtu maximálně jednou měsíčně,“ diktuje Erste Group v ceníku pro Osobní účet České spořitelny II. Nutno dodat, že patří mezi seriózní obchodníky, obsluhuje skoro každého druhého občana České republiky (4 982 584 lidí) a hezky podle zákoníku práce tady zaměstnává 10 545 jedinců. Ale můžete přejít k ryze české bance, která za vedení účtu nechce vůbec nic.

Názorný návod pro Servis24, přihlášení na účet

A nyní konečně slíbená videa, která nás provedou internetovým bankovnictvím. Postupně otevřeme Servis24 (přihlášení na účet), zadáme domácí platbu, trvalou platbu a dobijeme kredit na mobilní telefon.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno