Lékaři mají těžké povolání. Museli přísahat, že budou sloužit lidem obětavě a eticky, navíc podléhají přísné státní kontrole. Naproti tomu kdejaký obchodník může prodávat doplňky stravy, které podle reklamy dokážou zázraky, ale reálně nepatří mezi skutečné léky. Zeptal jsem se odpovědné firmy, proč doopravdy inzeruje tablety Enzycol DNA. Odpovědi a obchodní podmínky mě bohužel nepřekvapily.

Žádný lékař negarantuje, že tablety zaberou

V dnešní generaci seniorů ještě najdeme mnoho lidí, kteří většinu života pracovali fyzicky. Často tedy trpí záněty a bolestmi kloubů. Poměrně rozšířená je také pakostnice, neboli dna, při které se kyselina močová usazuje v dolních částech těla. Na uvedené potíže mají příznivě zabírat tobolky, nazvané Enzycol DNA. Jenomže podobných „zázraků“ najdeme na trhu mnoho – Alavis (určený původně pro koně!), VitaePro, FlexaPlus (evidentní podvod) atd.

Existuje nějaký evropský lékař, který garantuje, nebo aspoň věří, že Enzycol DNA zabere? „Žádného garanta z řad doktorů medicíny nemáme,“ přiznala mi Kateřina Teplanská ze společnosti Simply You Pharmaceuticals a.s., která obsluhuje prodejní weby enzycoldna.cz a zlekarny.cz. Když zkusíte vystopovat koncového majitele firmy, dojdete až k RAINBOW YIELD INTERNATIONAL LTD., sídlící na afrických Seychelách.

Enzycol DNA obsahuje lehce dostupné přísady

Proč tedy vlastně na prodejním webu stojí věta: „Tyto stránky spravuje a za jejich obsah je odpovědná společnost SWISS PHARMACEUTICAL INVESTMENT.“ A proč obchodník vybral název Enzycol DNA? Tři koncová písmenka mohou mást, ve skutečnosti totiž znamenají: „Dlouhodobá Nenávyková Alternativa“. Za pětistovku přitom dostanete zhruba 85 gramů směsi, složené z višně, pistácie, celeru a barviva kurkuminu. Pravděpodobně se neotrávíte, ale stejné ingredience lehce a poměrně levně seženete sami.

„DNA se odstěhovala do Hum…, vlastně ani nevím kam, nedala mi vědět a asi ji hledat stejně nebudu,“ vzkazuje v seriózně vyhlížející reklamě herec Zdeněk Srstka, oblečený do zápasnického kimona. Stejnojmenný profil na sociální síti kauzu vůbec nechce řešit, podobně jako ke svému reklamnímu angažmá mlčí také Jan Železný.

3 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den, tak nic nechápu? Když Enzycol DNA nemá žádný význam v léčbě, proč vůbec existuje a někdo pumpuje do mozků nemocných lidí nechutné pohádky? Jen kvůli penězům? A kde zůstala Hippokratova přísaha?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno