Chcete odpočívat, ale bolí vás klouby. Lékaři zatím nepomohli, výživové doplňky také nezabírají. Ale jak říká lidové úsloví, jedna paní povídala – že existuje vynikající lék pro koně: Alavis! Pro lidi sice oficiálně určený není, ale údajně pomůže taky člověku! Raději však prověřme fakta, abychom po koňské dávce neskončili v nemocnici. Zapátrejme, jestli náhodou nemá Alavis nežádoucí účinky. Propočítejme doporučené dávkování, pročtěme recenze a diskuse uživatelů.

Hledáte lék na klouby? Leccos napovídají diskuse

Mastiček, výživových doplňků a tablet seženeme habaděj. Ale upřímně vám radím, abyste nekupovali bonbóny Flexa Plus. „Výsledek – nula. Jenom vyhozené peníze,“ píše pan Čepelka v rámci probíhající diskuse. Na vašem svobodném zvážení nechávám, jestli investujete do pastilek VitaePro. „Všude vidím nabídky léčivých přípravků, ale jsem bezradná. Tam tuším podvod, jinde zase reklamní bublinu. Znám Alavis pro koně, potřebuji však něco pro normální lidi,“ hodnotí pastilky paní Věra v diskusním fóru. Částečně má pravdu, ale…

Existuje taky „Alavis pro lidi“, nejenom pro koně

Jistý pan Mike Motejl prostřednictvím české firmy Patron ca, s.r.o. prodává potravinový doplněk Alavis Triple Blend, který údajně posiluje koňské klouby, chrupavky a tkáně. Prášek chutná po jablkách, aby přilákal i mlsné jazýčky hříbat. Zajímá ovšem také invalidy, seniory a další marody, kteří trpí bolestí kloubů. Poptávka inspirovala novou nabídku: Pan Martin Motejl (shoda jmen možná není náhodná) prostřednictvím firmy Biopol GN s.r.o. prodává „Alavis pro lidi“, který nese jméno Barny’s TRIPLE blend.

Má Alavis nežádoucí účinky? Záleží taky na dávkování

Přípravek není zrovna nejlevnější. Alavis pro lidi stojí stojí okolo tisícovky, pokud mluvíme o jednom balení, které váží 700 gramů. „Užívejte 1 odměrku (4,6 gramu) denně. Z důvodu špatné rozpustnosti je nutné přípravek dobře rozmíchat ve vodě,“ píše prodejce. Jedna porce obsahuje především MSM – methylsulfonylmethan (2 000 miligramů), glukosamin sulfát (1 600 mg) a chondroitin sulfát (600 mg). Pokud sníte více než jednu odměrku denně, může mít tedy Alavis nežádoucí účinky. Osobně vám však radím, abyste dávkování přece jenom ještě probrali se svým lékařem!

Třeba vás zaujmou taky:

14 KOMENTÁŘE

 1. Koupil jsem si Alavis Triple Blend a užívám 1 odměrku denně. Jsem silnější postavy, cca 138 kg. Rád jezdím na horském kole a plavu. Alavis konzumuji na základě různých dostupných informací a recenzí. Užívám ho od 8.7.2016 a musím s jistotou konstatovat, že cítím úlevu od bolestí v kolenech. Jelikož mám operovanou páteř (před 15-ti lety) a revmatickým změnám se člověk nevyhne, tak i v této části těla se mně ulevilo.

  Je pouze otázkou, zda se nejedná pouze o placebo efekt. Uvidíme, zda tyto změny budou mít trvalejší charakter. V 56-ti letech jsou už klouby aktivních sportovců opotřebované a chápu, že i vyšší hmotnost se podílí na bolesti kloubů. Zatím se cítím po užívání Alavisu dobře. Jen ta hořká chuť je příšerná. Důležité je něčemu věřit…

 2. I já užívám Alavis (pro koně). Podle Návodu se užívá 14 dnů vyšší množství, přepočtené na hmotnost dotyčného a po zbytek tříměsíční kúry poloviční dávka. Mezi jednotlivými kúrami musí být nejméně tříměsíční pauza, takže ideálně užívat 2x ročně. Podle lékaře častější užívání ničí ledviny.

   • Andreo, protože koně užívají zase léky pro lidi, viz antibiotika, analgetika, vitamíny a jiné preparáty, akorát dávky se liší.

   • Zdravím rozumné lidičky! Také já se připravuji na Velkou pardubickou a chci být fit, nejlépe vyhrát! Hlavně se nenechejme napálit různými nesmysly, které jsou dneska nabízeny za nestoudné peníze!

    Léčím se sama: Vyrábím kaštanovou mast, dále používám arniku, vazelínu, večer před televizí mažu kolena tam, kde bolí, mám taky vyhřívací lampu. Žádné zázraky, ale zlepšení pociťuji.

    Hezký den, Ludmila

 3. Nejprve jsem přípravek vyzkoušela na sobě a zabral. Pak jsem jej začala dávat psům. Těm zabral také, protože ten starší začal lépe chodit. Že vyšší dávky škodí ledvinám, je pravda. Musí se s rozumem. Chutná trpce, není dobrý, ale smíchaný se šťávou celkem jde.

  Odpověď pro Andreu: Konzultovala jsem s veterinářem a neměl nic proti. Naopak, je vyrobený ve stejné kvalitě jako pro lidi. Takže není, čeho se bát. Složení stejné, tedy silnější, takže dávat nižší dávky. Toť vše. Jinak pomáhá, vyzkoušeno již několikrát, placebo to rozhodně není. To by na psy nefungovalo.

 4. Alavis je určený pro zvířata, a proto není tak čistý jako přípravek pro lidi stejného složení (Condrosulf, Dona).
  Alavis jsem vyzkoušela na svém pejskovi (bígl). Měl problém dostat se do svého křesla. Díky Alavisu měl klouby opět jako mladík. Kúru je však třeba opakovat 2x až 3x ročně. Nechte si však přece jenom předepsat přípravky určené pro lidi u ortopeda. Sám Vám je nepředepíše, musíte si o ně říci. Condrosulf 800, ten chrupavku zvlhčuje a Dona ji vyživuje. Obojí naše chrupavky potřebují (chondroitin a glukosamin). Zdraví Vanda

  • Problém je, že někteří lékaři lidem nepomáhají. Nezjišťují skutečnou příčinu nemoci, jenom využívají vliv farmaceutických koncernů, honí body a peníze, přičemž zapomínají na zdraví svých pacientů. Proto bohužel někteří lidé hledají pomoc jinde.

   • Býku, plně s vámi souhlasím. Samozřejmě, že lékaři a magistři v lékárnách budou lobovat za firmy, které jim dodávají drahé produkty, na které lidi nemají peníze. Jinak by nebyl odbyt. Všude jenom samá reklama na Kamzík, Proenzym a jiné drahoty. O Alavisu jsem se dozvěděla od dvou kolegyň a obě jsou s Alavisem spokojeny, tak proč ne.

 5. Měl jsem takové bolesti ramene, že jsem nebyl schopen zvednout ruku. Dělám fyzicky namáhavou práci, takže jsem bral různé léky proti bolesti, i silné dávky. Chodil jsem na bolestivé rehabilitační cvičení… Alavis Triple Blend začal účinkovat asi po 3 týdnech, zatím spokojenost.

 6. Jsem původním povoláním veterinární lékařka, chovám pár zvířat – takže umím trošku posoudit, co Alavis obsahuje a jestli může pomoci. Mám artrózu, klouby nic moc a už asi tři měsíce užívám: 3 x denně 3 tablety Wobenzymu, 3 x denně 1 tabletu Alavisu pro psy (stejné jako pro koně) a 1 tabletu MSM. A pociťuji zlepšení. Přitom mám 59 let, moc se nešetřím a přes léto jsem pracovala na zahradě apod.

  Na jaře jsem mluvila s mladší kolegyní, kterou po úraze trápí páteř. Užívá Alavis pro psy, asi 4 – 5 tablet denně a tvrdila, že by jinak nemohla vůbec pracovat (v ordinaci, při operacích). Takže bych asi doporučila zkusit totéž, pokud máte potíže.

 7. Neměl jsem žádné extra problémy. Bude mi sedmdesát, tak klasika: bolesti kolen, klouby, svaly atd. Zkoušel jsem hydrolyzát kolagenu, pravidelně dvě dávky denně a celkem pohoda. Pak mi někdo doporučil Alavis a tak, jako správný chemik, jsem vydedukoval nejdůležitější látku a nejlevnějšího dodavatele a začal s užíváním cca 2x denně á 1 g methylsulfonylmethanu (MSM).

  Zpočátku nic, pak pomalé zlepšení pohybového ústrojí, srovnání celého organismu, úžasná vnitřní vyrovnanost. Přišly poslední zimní mrazíky, kdy se mi obvykle na nohách projevují problémy: svědění, nutkavost k dráždění nebo masáži. Letos opět, ovšem s rozdílem, že následovalo výrazné oteplení a silné sluneční záření. Neodolal jsem a zkusil i opalování. Nazítří mě začaly svědit nohy, ruce a záda tak, že jsem se jako v křeči extrémně podrápal a dalšího dne měl ohromné souvislé podlitiny s otevřenými ranami. Okamžitě jsem přestal užívat MSM a navštívil lékaře, který nasadil kortikoidní gely a antibiotika, jako na ekzém. Na mé poznámky o methylsulfonylmethanu nikdo nereagoval.

  Jsem v léčení cca 3 měsíce a můj stav se sice trochu zlepšil, ale stále zaznamenávám recidivu a velkou citlivost: Po podrbání místo okamžitě nateče a zánět zastavím jenom gelem s kortikoidy. Po stěru byly vyloučeny formy ekzémů a navržený výsledek: Erythema multiforme (onemocnění kůže).

  Jsem přesvědčen, že MSM je vhodný pouze k léčbě, rozhodně ne jako prevence. Užívat s kolagenem, cca 2x ročně 14 dní, nikoli celoročně. Podle mého názoru spustil alergickou reakci organismu právě MSM. Pokud taky máte negativní poznatky, prosím, ozvěte se. Předem děkuji. Jan

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno