Portál KupníSíla.cz pomáhá českým občanům, aby mohli zvyšovat svoje příjmy a snižovat svoje výdaje. Na jedné straně tady informujeme například o zaručených mzdách, platových tabulkách nebo valorizaci důchodů, na druhé straně varujeme před podvodníky, srovnáváme ceny bydlení, energií, potravin atd. Zkrátka usilujeme, aby stoupala kupní síla českých občanů – nejen oproti minulosti, ale také oproti současným obyvatelům jiných států. Na úvod přidejme ještě několik shrnujících údajů.

 • Portál KupníSíla.cz funguje od roku 2014.
 • Podle Google Analytics sem aspoň jednou zavítala velká většina tuzemských uživatelů internetu.
 • Naše články jsou běžně citovány v dalších ekonomických médiích nebo ve vysokoškolských diplomkách.

Vybrané citace

Cena inzerce

 • Zpětný odkaz z našeho redakčního článku, z nějakého klíčového slova, bez úpravy původního textu: 1 000 Kč/rok
 • Zveřejnění komerčního článku, dodaného inzerentem, po celou další dobu existence našeho webu: 3 000 Kč
 • Exkluzivní partnerství (například vlastní prezentace v rámci vybrané sekce webu): záleží na domluvě

Provozovatel a redakce

Majitel a provozovatel: Občanům s.r.o. (IČ 06380964), sídlící v ulici Vídeňská 995/63, Štýřice, 639 00, Brno

Šéfredaktor: Petr Woff, e-mail woff@kupnisila.cz, tel. +420 778 168 417

Redakční články zveřejňujeme podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, přesto ale všechny informace ověřujte z více zdrojů. Provozovatel webu nenese odpovědnost za žádná rizika, která vyplývají pro návštěvníky!

Poznámky nebo náměty k redakčnímu obsahu, prosím, pište do diskusních fór pod články. Kvalitní komentáře zveřejníme a nejpoptávanějším tématům věnujeme budoucí analýzy. Redakce původně individuálně odpovídala každému tazateli, což ale bohužel není nadále možné, vzhledem k velkému počtu takových požadavků. Se čtenáři komunikujeme také prostřednictvím sociální sítě Facebook.com.

Ostatní komunikační kanály jsou určeny především našim spolupracovníkům, informačním zdrojům (státním a evropským institucím, významným organizacím a společnostem) a inzerentům. Díky za pochopení.

Portál KupníSíla.cz běží na redakčním systému WordPress, grafiku vytvořili DivPusher.com a logo navrhl Julius Varadi.

8 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den,
  ráda bych se zeptala na Váš názor.
  Pracuji jako Vedoucí referátu personálních agend – 12. třída 11 stupeň. Dosud jsem měla na starosti celé oddělení – personalistek.
  Nyní se oddělení rozšířilo a o 3 mzdové účetní. Celkem mám na starosti 8 zaměstnanců. Jak mám argumentovat na vyšší třídu -, když mi přibyla nová agenda – zpracování mezd a zaměstnaci.
  Moc děkuji za radu. Magda

 2. Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Pracuji jako všeobecná zdravotní sestra ve státní nemocnici, praxi mám 14 let, ale protože jsem ještě dodělávala dětskou specializaci, mám započítáno pouze 7 let a nějaké dny. Byla jsem zařazena do 11. platové třídy, ale od zaměstnavatele jsem dostala ultimátum, abych do 4 let dodělat bakalářské vysokoškolské studium, aby mi mohli nechat stávající platovou třídu. Je taková podmínka možná? A kdybych dál nestudovala, vrátí mi roky, které mi nyní strhávají?

  • Petro, pro 11. nebo vyšší platovou třídu se předpokládá magisterský titul. Můžete mít nižší vzdělání, ale v takovém případě Vám zaměstnavatel musí odečíst určitou část praxe: bakalářce 2 roky, při vyšším odborném vzdělání 3 roky, při „pouhé“ maturitě 5 let. Podrobnosti najdete pod TÍMTO odkazem, kam případně můžete pozvat i svého zaměstnavatele, pokud zjistíte, že dělá v odměňování chybu.

 3. Nelíbí se mi názory našeho ministra financí pana Andreje Babiše k otázkám reformy chodu POLICIE ČR, protože o této věci by měl rozhodovat Policejní president generálporučík Tomáš Tuhý. Říká, že není politik. Ale co tedy je, když pracuje jako první místopředseda vlády? Má plnit koaliční smlouvu, ale provádí destruktivní výstupy. Sám pak vymýšlí administraci a pro tzv. odvody daní likviduje jen chudáky malé živnostníky, místo aby se věnoval lidem, kteří zázračným způsobem nabyli miliardy. Toto je můj názor a můžete jej klidně zveřejnit. Jedině, že by mě včetně celé rodiny nechal zlikvidovat. S úctou Stanislav Zalupski.

 4. Dobrý den. Mám odpracováno 48 let na ZUŠ. Vzdělání konzervatoř. Od září 2007 pracuji jako důchodce na Dohodu o pracovní činnosti. Celých osm let pobírám stejnou odměnu ve výši 150,- Kč/hod., protože škola „nemá peníze“. Tato částka je o hodně nižší, než nástupní plat učitele bez praxe. Není to v rozporu s § 110, odstavec 1 Zákoníku práce? Na jiných školách, kde jsem souběžně pracoval, jsem měl smlouvu na zkrácený úvazek a zařazení 12/5.
  Děkuji za odpověď.

  • Jaroslave, máte pravdu, že v uvedené pasáži zákoníku práce stojí: „Za stejnou práci nebo za práci stejné hodnoty přísluší všem zaměstnancům u zaměstnavatele stejná mzda, plat nebo odměna z dohody.“ Ale myslím, že mnoho učitelů má nižší hodinovou sazbu než Vy – vizte podrobněji ZDE.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno