Muž, který vyčetl vesmírné zákony z padajícího jablka – stejně jako srandovní představitel dojemného trumbery, oba přišli na svět ve stejném astrologickém znamení: Když Slunce z lidského pohledu procházelo souhvězdím Kozoroha. Děti narozené na přelomu prosince a ledna rychle chápou podstatu věcí, rozeznají nadčasové principy od aktuálních trendů. Za správné hodnoty jsou dospělí Kozorozi ochotni položit život, spíše než aby ustoupili absolutnímu zlu. – Buďme konkrétní! Představme známé osobnosti, které spojuje hvězdný Kozoroh a potom projděme horoskop na rok 2020. Rozcestník pro všechny obyvatele zvěrokruhu najdete pod TÍMTO odkazem.

Newton i pan Bean jsou ve stejné znamení (Kozoroh)

V období od 22. prosince do 20. ledna rozlepili svoje novorozenecká víčka slavní géniové: fyzikové Isaac Newton (odhalil zákony gravitace a pohybu), James Prescott Joule (zákon zachování energie) a Stephen Hawking (zákony fungování vesmíru), vynálezce písma pro nevidomé Louis Braille a zakladatel moderních olympijských her Pierre de Coubertin. Do stejné astrologické rodiny byli přivedení spisovatelé Molière (Lakomec), Edgar Allan Poe (Jáma a kyvadlo), Jack London (Bílý tesák), John Tolkien (Hobit) a Umberto Eco (Jméno růže), nebo zavražděný bojovník za lidská práva Martin Luther King.

Stejné astrologické znamení – Kozoroh – mají v horoskopu nadepsáno hvězdy moderního šoubyznysu: herci Andy KaufmanJim Carrey (jeden byl předobrazem a druhý ztělesněním hlavní postavy ve filmu Muž na Měsíci), Gérard Depardieu (Bídníci, Hrabě Monte Cristo), Rowan Atkinson (Mr. Bean), Anthony Hopkins (Mlčení jehňátek), Nicolas Cage (Obchodník se smrtí) a Mel Gibson (Statečné srdce, Patriot). Pověstné místo na slunci získali taky zpěváci David BowieRod Stewart a Ricky Martin, dále golfista Tiger Woods a boxer Muhammad Ali, ale i legendární mafián Al Capone.

Speciálně v tuzemsku prosluly další spřízněné duše: spisovatelé Karel Sabina (otextoval opery Braniboři v Čechách, Prodaná nevěsta atd.) a Karel Čapek (Bílá nemoc, R.U.R., Krakatit), komunisty popravená politička Milada Horáková a zakladatel charitativní organizace Člověk v tísni Šimon Pánek. Mezi známé „Kozorohy“ patří rovněž zpěváci Michal Tučný, Anna K. a Jana Kirschner, nebo rybářský rekordman Jakub Vágner.

Horoskop na rok 2020, od jemných zachránců po nový začátek

 • V lednu projdete hlubokým splínem. Spřízněné duše najdete mezi ženami nebo homosexuály mužského pohlaví.
 • V únoru příliš „tlačíte na pilu”. Chvilku odpočívejte, vnímejte příčiny i důsledky, a najeďte na správnou vlnu.
 • V březnu přemluvte svoje nejbližší, aby zašli na komplexní lékařskou prohlídku, jinak někdo příliš brzy odejde na druhý břeh!
 • V dubnu vcházíte na minové pole. Před každým krokem promyslete a zvažte alternativy, a místo výbuchu budete odměněni!
 • V květnu můžete urovnat letitý spor, ovšem pouze pokud budete natolik obětaví, že vystoupíte jako prostředník.
 • V červnu dostanete plodný podnikatelský nápad, který však vyžaduje odborníka na daný obor. Přemýšlejte: Znáte někoho takového?
 • V červenci otevřete svoje smysly, pokud dáte přednost etickým výrobkům (z bio-farem, chráněných dílen apod.).
 • V srpnu vstupujete do rizikového období, můžete hodně ztratit; proto odložte velká rozhodnutí, nepřepínejte se.
 • V září dostanete neodolatelnou nabídku, abyste zariskovali a získali velký majetek. Snad nezapomenete na pojištění.
 • V říjnu potkáte nezletilou dívku, které hrozí nebezpečí! Pokud zranitelnou bytost ochráníte, vaše šlechetnost bude odměněna.
 • V listopadu míříte ke konci jednoho důležitého mezilidského vztahu. Musíte zabojovat, abyste neztratili spřízněnou duši!
 • V prosinci zůstáváte příliš dlouho na jednom místě, přestože nevýhody začínají převažovat. Přichází nová výzva, která stojí za úvahu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno