Vedle popelnice občas skončí hezký nábytek, cihly, nebo dětské oblečení, které ještě mohlo výborně posloužit lidem. Bývalí majitelé zřejmě neměli doma dostatek místa, a proto poslali hromadu funkčních věcí na skládku. Škoda! Moudrý člověk svoji starou kytaru, zbraň nebo ojeté auto raději prodá, aby šetřil životní prostředí a zároveň vydělal. Použité, ale stále kvalitní zboží zprostředkovávají bazary na internetu, které vám pomůžeme prozkoumat!

Česká obchodní inspekce radí, jak postupovat

Koupě použitého zboží je obvykle riskantnější, než když zaplatíme zánovní kus ve značkovém obchodě. Musíme počítat s tím, že zbývající životnost našeho nového majetku bude poměrně kratší a obtížně uplatníme reklamaci. Česká obchodní inspekce (ČOI) navíc zjistila, že svoje povinnosti porušuje zhruba polovina bazarů a zastaváren. Co tedy musí splňovat obchodník, i když prodává použité zboží?

  • I bazary na internetu musejí prozradit informace o výrobci a dovozci výrobku, název, rozměry a cenu.
  • Reklamační lhůta může být snížena z 24 na 12 měsíců, což ale musí prodavač uvést v dokladu o koupi.
  • Obchodník vás musí upozornit na vady výrobku, ale neodpovídá za vady, kvůli kterým byla snížena cena.
  • „Pokud prodejce odmítá splnit některou svoji povinnost, pečlivě zvažte výhodnost případné koupě.“

Všechny bazary na internetu prohledáte přes následující řádek

Mezi použitým zbožím jsou kupodivu nežádanější zbraně, dále hudební nástroje, nábytek, automobily, RC modely, lodě, karavany, stavební materiál, motorkářské potřeby a teprve potom boduje obnošené dětské oblečení. Všechny bazary na internetu patří do vzájemně provázané sítě, kterou prohledáte například skrze vyhledávač Google.

Do následujícího řádku napište, co hledáte a klikněte na tlačítko s ikonkou lupy. Například můžete poptat: bazar nábytku, nebo konkrétněji ojeté škodovky, použité dupačky, vyřazené pistole apod. Dostanete desítky  zajímavých výsledků, ze kterých si pravděpodobně dokážete vybrat! (Jenom přitom nezapomeňte na varování ČOI.)

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno