Nejlepší a nejlevnější supermarket máme přímo pod nohama. Matička zeměkoule nám servíruje vybrané potraviny, zabalené do úhledných pouzder. Ulamujte a loupejte lusky, abyste získali dostatek živin, zdravé trávení a dokonalou postavu. Kuličky hrachu, fazolí nebo sóji obsahují tolik proteinů, že klidně nahradí veškerou živočišnou stravu! Výbornou pověst mají také plody asijské kustovnice – bobule goji na hubnutí. Diskuze nad exotickými plody proběhla dokonce i na vysokoškolské půdě, takže máme plno důvěryhodných informací.

Rozbor a účinky kustovnice čínské

Vynikající studie vznikla na půdě brněnského VUT, v tamním Ústavu chemie potravin a biotechnologií. „Plody kustovnice čínské (Lycium chinense) posilují imunitu a mají antioxidační účinek. Množství některých složek se ovšem značně liší podle zdroje,“ upozorňuje Marek Novotný pod vedením RNDr Mileny Vespalcové Ph.D. V rámci studie byly otestovány bobule goji, které obsahovaly:

 • 18 z 20 aminokyselin (hlavně arginin, glutamin a leucin)
 • minerály (např. železo, hořčík, selen, vápník, zinek)
 • vitamín C, některé vitamíny B a karotenoidy (posilují zrak, jsou antioxidanty)
 • 42 až 68 % sacharidů (je tedy otázkou, zda jíst bobule goji na hubnutí)
 • 12 až 16 % bílkovin
 • 10 až 21 % vláknin
 • 1 až 8 % tuků

Tuzemské supermarkety a obchody se zdravou výživou prodávají kustovnici čínskou v různé formě: jako sušené plody, čaj, tablety, sirup, müsli, nebo sazenice pro domácí a okrasné pěstování. V zahraničí seženete také džus, vymačkaný z asijských plodů. Raději nekupujte „bobule goji na hubnutí“ přes anonymní internetové stránky, které prodávají také podvodné tablety, krémy nebo náplasti. Jak ukazují četné diskuze (například ZDE, ZDE a ZDE), účinky bývají nulové a reklamace prakticky nemožná.

Poslouží bobule goji na hubnutí? Diskuze

Osobně odpovídám záporně. Štíhlou linii nezískáme pojídáním jednoho speciálního pokrmu, ale pestrým a přiměřeným jídelníčkem. Pokud přitom nemáte špatné svědomí a žijete aktivně, klidně občas poobědvejte bůček a zapíjejte pivo – všechny kalorie potom spálíte a přeměníte na pohybovou energii. Ovšem lenivému otesánkovi nepomůžou žádné diety, ani bobule goji „na hubnutí“. Diskuze nechť proběhne níže, ve svobodném fóru.

4 KOMENTÁŘE

 1. Pokud myslíte, že zhubnete žraním sušených bobulí a válením šunek před televizí, tak – vážně ne :-). Jediná a zaručená dieta vždycky byla: nežrat! Pokud se budete přežírat kaloricky prázdnými potravinami bez pohybu, nebudou mít jakékoliv doplňky stravy žádný efekt.

 2. Dobrý den, opět jen klamná reklama a neuvěřitelné tahání peněz. Pokud by bobule góji fungovaly na hubnutí, pak by nebylo tolik obézních lékařů, kteří se sami potýkají s nadváhou! Jediná možnost ovšem – sníst za den pouze oněch 5 až 7 kuliček a vypít 2,5 litru vody; nic víc nekonzumovat!

  • Já si to myslela, že bobule goji na hubnutí nefungují. Jako všechno, co podle reklam sníží váhu rychle, bez cvičení a úpravy jídelníčků. Hlavně, že podvodné diskuze obsahují milion falešných komentářů, jak všichni zhubli. Jenom vyhozené peníze.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno