Průkopník moderní české poezie, stejně jako nejuznávanější světová vědkyně přišli na svět ve stejném astrologickém znamení: Když Slunce z lidského pohledu procházelo souhvězdím Štíra. Děti narozené na přelomu říjnového a listopadového měsíce jsou výjimečné, mají osobitý styl i vlastní „životní filosofii“. I v dospělosti raději vyzkoušejí nový směr, pokud dostatečně nevěří tradičním cestám, po kterých automaticky kráčejí skoro všichni ostatní. – Buďme konkrétní! Představme známé osobnosti, které spojuje hvězdný Štír a potom projděme horoskop na rok 2020. Rozcestník pro všechny obyvatele zvěrokruhu najdete pod TÍMTO odkazem.

Karel Hynek Mácha i Marie Skłodowská jsou ve stejné znamení (Štír)

V období od 24. října do 22. listopadu rozlepili svoje novorozenecká víčka slavní géniové: bojovnice proti rakovině a objevitelka nových chemických prvků Marie Curie-Skłodowská, svatý Augustin („učitel Západu“), spisovatelé Voltaire (osvícenský kritik náboženství), Albert Camus (existencialistické romány Cizinec, Mor apod.) a Astrid Lindgrenová (Pipi Dlouhá punčocha). Do stejné astrologické rodiny byli přivedení výtvarníci Claude Monet (impresionistické lekníny), Auguste Rodin (zakladatel moderního sochařství) a Pablo Picasso (kubismus), hudební skladatelé Georges Bizet (opera Carmen) a Ennio Morricone (film Tenkrát na Západě apod.).

Stejné astrologické znamení – Štíra – mají v horoskopu nadepsáno hvězdy moderního šoubyznysu: extravagantní hudebnice Björk a Vanessa-Mae, rockový písničkář Bryan Adams, herci Alain Delon, Julia Roberts (Pretty Woman), Leonardo DiCaprio (Titanik) a Roberto Benigni (válečná komedie Život je krásný). Pověstné místo na slunci získali taky počítačový magnát a Štír Bill Gates, módní návrhář a zakladatel stejnojmenné oděvní značky Calvin Klein, fotbalista Diego Maradona a krasobruslař Jevgenij Pljuščenko.

Speciálně v tuzemsku zabodovaly další spřízněné duše: básníci Karel Hynek Mácha (Máj), Karel Jaromír Erben (Kytice) a Jiří Žáček, exiloví spisovatelé Karel Havlíček Borovský a Pavel Tigrid, filmoví výtvarníci Karel Zeman (Cesta do pravěku) a Theodor Pištěk (držitel Oscara za kostýmy ve filmu Amadeus), či kameraman Miroslav Ondříček (Amadeus). Mezi známé „Štíry“ patří rovněž americký generál a osvoboditel západních Čech George Patton, herec Jan Tříska, zpěvačky Marta Kubišová a Marie Rottrová, nebo nejmladší premiér Stanislav Gross.

Horoskop na rok 2020, od ohroženého tajemství po smířlivé východisko

 • V lednu osudově hazardujete se svými citlivými informacemi. Upřímnost ano, ale jenom před „starými” dobrými přáteli!
 • V únoru musíte více sportovat, ale zapomeňte na adrenalinové disciplíny. Jinak kvůli přebytku energie uděláte hloupost.
 • V březnu kolem potečou velké peníze. Jestli chcete zůstat chuďasem, ignorujte přírodní živly a klimatické změny.
 • V dubnu potřebujete uspokojit vášeň. Zkuste španělskou kulturu (filmy, hudbu, jídlo), z iberského poloostrova vane inspirace!
 • V květnu získáte nového přítele v živočišné říši. Jestli vyslyšíte jeho škemrání, později vám pomůže od zdravotních problémů.
 • V červnu potřebujete zdánlivě malichernou změnu – mít doma více, pravidelně zalévaných, pěkných a lehce vonících květin!
 • V červenci přichází jedinečná příležitost, abychom otevřeli okna novému poznání díky moderním technologiím.
 • V srpnu máte chuť k experimentům, nyní však není vhodná doba, raději vyčkejte na příznivější konstelaci.
 • V září musíte změnit prostředí, klidně jenom jednodenním výletem, tak přijdete na prosté řešení složitých potíží.
 • V říjnu dostanete lukrativní pracovní nabídku ve velkém městě, měřeno vaší rodnou obcí. Nejdříve chtějte solidní pracovní smlouvu!
 • V listopadu můžete krátkodobě zbohatnout tak, že oškubete hlupáka. Dlouhodobě se však vyplatí sociální cítění.
 • V prosinci stanete uprostřed strhujícího konfliktu. Cesta kupředu paradoxně vede přes nestrannost, smířlivost, diplomacii.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno